Sinemalar'da Bu Hafta (Mart 1. Hafta)

Mart ayının ilk hafta sonunda 4'ü yabancı 3'ü yerli olmak üzere 7 film izleyici karşısına çıkıyor.

1.Logan

Bir çizgi-roman uyarlaması X-MEN filmlerinin ana karakterlerinden Wolverine (Logan)  son kez izleyeceğiz.17 yıla yaklaşan,hafızalara Wolverine olarak  akıllara yer eden Huge Jackman, çok fazla kanlı sahnelerin yer aldığı Logan filmiyle Wolverine'e  veda etmeye hazırlanıyor.

Ülkemizde  18+ olarak  vizyona girecek olan film 3 Mart'ta vizyona giriyor.

2.Reis

Hüdaverdi Yavuz'un yönetmenliğini üstlendiği Reis, Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatından  esinlenerek sinemaya uyarlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşam hikâyesinden esinlenerek hazırlanan Reis, 1960'larda başlayan yasaklar, toplum çatışmaları hem kendisinin hem Türkiye'nin o yıllardan günümüze kadar yaşadığı zorluklar konu edilerek hazırlandı.

3 Dehşet Evi

Bu Hafta sinemaya giren filmlerden bir diğeri korku türündeki Dehşet Evi, sevgilisiyle romantik bir akşam yemeği için  bir ev ayarlayan genç  Alicia ve sevgilisinin başından geçenleri konu ediniyor.

Belediyede çalıştığı için terk edilmiş bir binanın anahtarına sahip olan bir kadın ve erkek arkadaşı binanın en üst katında romantik bir akşam geçirmek isterler. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde, maskeli adamların binada yaşayan tek insanı öldürdüklerini fark ettikten sonra  korku dolu bir kovalamacanın içerisinde kalırlar.

4.İstanbul Kırmızısı

Ferzan Özpetek'in i kendi kitabından sinemaya uyarladığı İstanbul Kırmızısı, İstanbul'a yeni gelen Orhan'ın  hikâyesini anlatıyor. 

Uzun yıllar boyunca  yurt dışında yaşayan yazar Orhan Şahin, yönetmen Deniz Soysal'ın kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul'a gelir. Deniz, zenginliğinin son zamanlarında ailesiyle birlikte bir hayat sürmektedir. Orhan daha ilk günden kendisini Deniz'in karma karışık hayatının ortasında bulur.

5.Yağmurlarda Yıkansam

"Yağmurlarda Yıkansam" filmi bir kadın cinayetinde geride kalıp o acıyı yüklenen kızın gözünden bakıyor hayata. Annesi, babası tarafından öldürülen Gamze'nin hikâyesi, alışılageldiği gibi cinayetle biten bir hayatı değil; cinayetle başlayan yeni bir hayatı ele alıyor.

6. The Founder

Michael Keaton'ın başrolünde yer aldığı, ünlü fast food zinciri McDonald's'ın arkasındaki isimlerden Ray Kroc'un hikâyesini anlatıyor.Amerika'da yaşayan Ray Kroc adlı girişimci bir mikser satıcısının normalin üstünde sipariş alıp büyük  potansiyeli fark etmesiyle başlıyor.

  Birdman ile tabiri caizse sahalara geri dönen Michael Keaton, geçen yılın En İyi Film Oscarı'nı alan Spotlight'ta yer alarak üst üste iki seneyi başarılı bir şekilde geçirmişti. Keaton, bir başka biyograik film The Founder ile bu başarısını üç seneye çıkarmayı amaçlıyor. 

7.Alt Tarafı Dünyanın Sonu

Kanadalı genç yönetmen Xavier Dolan'ın yönetmenliğini üstlendiği Fransız yazar Jean-Luc Lagarce'ın 1990 tarihli aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan filmin kahramanı Louis, uzun yıllardır görüşmediği ailesini ziyarete gidince meydana gelen olayları anlatıyor. Amacı, onlara ölümcül bir hastalığını olduğunu söyleyip veda etmektir.

Alt Tarafı Dünyanın Sonu fragman logan fragman reis fragman reis filmi logan filmi x-man son dehşet evi fragman istanbul kırmızısı istanbul kırmızısı fragman yağmurlarda yıkansam fragman the founder fragman alt tarafı dünyanın sonu fragman