Pulp Fiction - "Big Kahuna Burger" Nasıl Yapılır ?

Ucuz Roman filmini her seyrettiğimizde Big Kahuna Burger'in tadını merak etmişizdir. Evet, şu gerçek hayatta var olmayan ünlü Hawaii Fastfood zincirinin hamburgeri.

Quentin Tarantino’nun 1994 yapımı Ucuz Roman filminden hatırlayabileceğimiz bir çok sahne var. Uma Thurman ve John Travolta’nın Jack Rabbit Slim’s sahnesinde twist yapması yada Christopher Walken’ın savaş boyunca k*çında sakladığı saat hakkında iki saat konuşması gibi.

 Ama Tarantino’nun keyifli boş muhabbetlerinin sıkı takipçileri bilirler ki, filmde atlanmaması gereken bir konu da Big Kahuna Burger meselesiydi. Samuel L. Jackson ve John Travolta mekan basmaya gittiklerinde dairedeki elemanı hamburger yerken yakalıyor. Samuel Jackson (Jules)  “Hamburger ! Her sağlam kahvaltının temel taşı..” dedikten sonra birazdan kafasına sıkacağı elemana “Hamburgeri nereden aldın” diye sorduğunda “BigKahuna Burger” cevabını alıyor. Hawaii hamburger zinciri gerçekte var olmasada, Tarantinonun film evreninde lezzetli olmalı ki, Jules tadını çok beğeniyor.

 Sıradaki arkadaşımız ise üşenmemiş, Hawaii tarzı Big Kahuna Burger nasıl yapılır uygulamalı olarak anlatmış. İzliyoruz.

big kahuna burger pulp fiction ucuz roman john travolta samuel jackson burger