Sevilen Filmlerin İnanılmaz Çekim Hataları

Severek izlediğimiz, sinemada hasılat rekorları kıran filmleri biraz daha dikkatli izlediğimizde ortaya komik ve "nasıl dikkat edilmez" dediğimiz çekim hataları çıkabiliyor. İşte çekim sırasında gözden kaçan ve güldüren çekim hataları...

1. Gizli Teşkilat

Gizli Teşkilat

Gizli Teşkilat filminde bir ateş etme sahnesi var. Peki, tam bu anda, daha silah patlamadan kulağını tıkayan bir figürana ne diyorsunuz? Muhtemelen çekim sırasında fark edilmemiş ama izlerken sahnenin kaç kez tekrarlandığını da merak ettiren bir hata. 

2. Harry Potter

Harry Potter

Harry Potter film serilerinde bugüne kadar onlarca çekim hatası bulundu. Bunlardan biri de ard arda gelen iki sahnede bir yandan yemek yerken bir yandan da yer değiştirebilen Harry Potter oldu. Bir sahne önce masanın başında görünen Harry Potter, bir sahne sonra Hermione'nin yanında görünüyor. 

3. Karayip Korsanları

Karayip Korsanları

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Karayip Korsanları filminde de bugüne kadar onlarca çekim hatası bulundu. Oldukça büyük bir çekim ekibi ile çalışan filmin bir sahnesinde arkada görünen çekim ekibinden bir çalışan gözlerinden kaçmış olsa gerek. 

4. Alacakaranlık

Alacakaranlık

Alacakaranlık serisinin ilk filminde, babasının aldığı arabayla okula gelen Bella'nın okulun bahçesinde, arabanın içinde olduğu bir sahnede, arabanın camından kamera görünüyor. Çekim ekibinin gözünden kaçmış ama izleyicinin gözünden kaçmamış. 

5. Terminatör

Terminatör

Bir anda kurşun izleri kaybolur... Terminatör bir anda arkasından birçok kurşun yer ve doğal olarak kurşunlar ceketinde iz bırakır. Ama o da ne? Biraz sonra John'un yanındayken ceket yine eski haline döner. 

6. Ted

Ted

Film ve dizilerde en çok yapılan hatalardan biri de bu. Telefonla konuşma sahnelerinde, çekim sırasında gerçekten telefonla konuşmadıkları için oyuncular telefonu ters tutabiliyor. Normalde aşağıda şarj girişi olması gerekirken telefonun kapatma tuşu görünüyor. Tabi bu durum izleyicinin gözünden kaçmıyor. 

7. Harry Potter

Harry Potter

Harry Potter serisinin Zümrüdüanka filminde bir sahnede Harry uyumaktadır. O sırada üzerinde yakası kapalı bir tişört vardır. Bir anda kabus ile uyanır, bu sırada terlemiştir ve üzerindeki tişörtün bir anda hem rengi hem modeli değişir. 

8. Soysuzlar Çetesi

Soysuzlar Çetesi

Filmde askerin üzerindeki arma bir sahne önce varken bir sahne sonra bir anda kayboluyor. 

10. Amerikan Güzeli

Amerikan Güzeli

11. Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli

filmlerdeki çekim hataları en komik çekim hataları film hataları resimli