IMDB'ye Göre Son 6 Yılın En İyi 16 Yerli Filmi

İzleyici sinemada yerli filme artık eskisinden daha fazla rağbet gösteriyor. Hem senaryo hem de oyunculuk açısından gelişim gösteren yerli filmler arasında son 6 yılda IMDB'den yüksek puan almış en beğendiğimiz 16 yapımı bu yazımızda listeledik.

1. Düğün Dernek

Düğün Dernek

Vizyona girdiği dönemde 6 milyon kişinin sinema salonlarında izlediği 2013 yapımı film, başroldeki her iki oyuncuyu da tanınan bir isim yaptı. Konusu çok orijinal olmasa da, oyuncuların başarılı performansı ile hem güldüren hem de eğlendiren bir film. 

2. Eyvah Eyvah

Eyvah Eyvah

İçinde Demet Akbağ ve Ata Demirer'in olduğu bir film kötü olabilir mi? 2010 yapımı film, serinin ilk ve en güzel filmi. 

3. Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası

2013 yapımı film, IMDB'den 8.0 puan alarak en iyi yerli filmler arasında yerini aldı. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin ve Mert Fırat'ın paylaştığı bu dram filmi izlemeye değer. 

4. Kaybedenler Kulübü

Kaybedenler Kulübü

IMDB'den 7.9 puan alan film, son yılların başarılı yapımlarından. Nejat İşler, Yiğit Özşener ve Ahu Türkpençe'nin başrollerini paylaştığı filmde hem orijinal bir konu hem de başarılı oyunculuklar var. 

5. Güneşi Gördüm

Güneşi Gördüm

Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmen koltuğunda oturduğu film, kalabalık bir ailenin dramını anlatıyor. 

6. Nefes: Vatan Sağolsun

Nefes: Vatan Sağolsun

Vizyona girdiği dönemde fragmanında "sen uyursan herkes ölür" repliği ile herkeste merak uyandırmayı başaran, izlerken hem gurur hem de ağlamayı aynı anda yaşayacağınız bir film. 

7. Aşk Tesadüfleri Sever

Aşk Tesadüfleri Sever

Ömer Faruk Sorak'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, engellerle dolu bir aşk hikayesi sizi bekliyor. 

8. Benim Dünyam

Benim Dünyam

İzlerken aslında ne kadar şanslı olduğunuzu fark edeceğiniz, hem görmeyen hem de duymayan bir kadın ve hocasının birlikte nasıl mücadele ettiğini gösteren, mutlaka izlenmesi gereken bir film. 

9. Kırımlı

Kırımlı

Korkunç Yıllar isimli romandan uyarlanarak beyazperdeye uyarlanan film, savaş dönemi filmlerinden hoşlananlar için iyi bir seçenek. 

10. Karabela

Karabela

Bir yol filmi olan Karabela, IMDB'den 7.4 puan aldı. Eğlenceli ve güldüren bir yerli film arıyorsanız, bu filmde bugüne kadar kuralların hiç dışına çıkmamış bir adamın yolda tanıştığı insanlarla nasıl bir maceraya girdiğini izleyeceksiniz. 

11. Dağ

Dağ

12. Delibal

Delibal

13. Pek Yakında

Pek Yakında

14. Av Mevsimi

Av Mevsimi

15. Hükümet Kadın

Hükümet Kadın

16. Kafes

Kafes

en iyi yerli filmler son yılların en iyi yerli filmleri yerli komedi filmleri yerli dram filmleri