Eğlenceli ve Düşündürücü 13 Animasyon Filmi

Anlatmak istediği şeyi birkaç dakika içine sığdıran ve mesajını etkili bir şekilde veren; kimi zaman güldüren, kimi zaman düşündüren kısa filmler arasında, internette gezerken en çok beğendiğimiz 13 animasyon filmini derledik...

1. Kurallar

Ebeveynler evde birçok farklı kural uygular. Bu kurallara uyan bir çocuğun günlük hayatını konu alan eğlenceli bir animasyon. Sonunda sizi bekleyen bir sürpriz de var. 

2. Şanslı ve Şanssız Karşılaşırsa

Siz hangi gruptasınız? Şanslı mı yoksa şanssız mı? İki gruptaki insanı bir araya getiren bu keyifli animasyon filmi, şanslı ve şanssız karşılaşırsa ne olur sorusuna cevap veriyor. 

3. Kadın Vücudunun Değişimi

Okula başlamanın heyecanını yaşadığımız küçüklük yıllarından yaşlı bir nine olduğumuz yıllara kadar kadın vücudunun nasıl bir değişim gösterdiğini anlatan keyifli bir animasyon filmi. 

4. Kıskançlık

İki kardeş arasında kıskançlık olur mu demeyin. Bu kısa ve eğlenceli animasyon filminde, ablasını kıskanan bir kızın başından geçenler anlatılıyor. 

5. Azrail ve Bebek

İş başındaki Azrail'in bu kez bir bebeğin canını alması gerekir. Ama bunu bir türlü başaramaz. Bunun üzerine Azrail işi bırakır. Peki, bundan sonra dünyada neler olacağını düşünebiliyor musunuz? Azrail işi bırakırsa ne olur? sorusuna cevap veren eğlenceli ve komik bir animasyon filmi... 

Oldukça kısa ama bir o kadar da eğlenceli bir film. El bombasından avokado, beyzbol topundan zar, satranç taşlarından tuzluk ve karabiberlik; ne ararsanız bu filmde var. İzlemesi oldukça keyifli. 

7. Fugu Fish

Denizden çıkan balığın bir tencerede yemeğe dönüşme hikayesini anlatan bir animasyon filmi. Bu sevimli balığı hiç istemediği bir son bekliyor. 

8. İnsan

Var olduğundan bu yana insanın doğaya ve hayvanlara ne kadar zarar verdiğini, insanın ne kadar bencil bir varlık olduğunu anlatan oldukça anlamlı bir animasyon filmi. Dost görünen insan aslında doğanın en büyük düşmanı mıdır? İzleyin ve siz karar verin. 

9. İnsan ve Buzdolabı

Her üzüldüğünüzde ya da mutlu anlarınızda kendinizi buzdolabının önünde mi buluyorsunuz? Gün içinde mutfağa gelip buzdolabını açıp sonra bir şey almadan kapatıyor musunuz? İnsan ve buzdolabı arasındaki duygusal bağı anlatan güzel bir animasyon filmi. 

10. Boyundan Büyük

Bir çocuğun lunaparka girme mücadelesini ve ardından başına gelenleri anlatan keyifli ve eğlenceli bir animasyon filmi. 

11. Televizyondaki Şiddet ve Çocuklar

Televizyon çocukları ne kadar etkileyebilir ki demeyin. Oradaki şiddet çocukları sandığınızdan daha fazla etkiliyor. İşte televizyondaki şiddeti ve çocukların duygularını anlatan harika bir animasyon filmi... 

12. Mutluluk Nedir?

"Mutluluk aslında nedir?"sorusuna cevap arayan güzel ve düşündürücü bir animasyon filmi. Bir köpeği başından savmak için topu aşağı atan adamın vicdan azabı duyup köpeğin peşinden gitmesi ve ardından onu iyi ederek mutlu olmasını anlatan güzel bir film. 

13. Kadın ve Erkek

Kadın ve erkek ilişkilerini ele alan bu eğlenceli animasyon filmi, ödüllü bir film. Kadın ve erkek arasındaki ilişkiyi hayatın her alanından kesitlerle sunan bu filmde hayatın sürprizleri de var. 

kısa animasyon filmleri ödüllü animasyon filmleri kısa animasyon filmleri komik kısa animasyon çizgi filmleri