Dans Tutkunları İçin 9 Dans Temalı Film

Hiphop, R&B, Vals, Tango... Kareografileri ile izlerken dans etme isteği uyandıran, dansa kendini vermiş insanlar için 9 dans temalı filmi bu yazımızda listeledik...

1. Sokak Dansı

Sokak Dansı

İzledikten sonra evde dans etmek isteyeceğiniz sıcak ve eğlenceli bir film. Film çok beğenilince 3 adet devam filmi de çekildi. Aradığınız şey sürükleyici bir senaryo yerine hareketli ve bol müzikli bir filmse, Sokak Dansı tam size göre. 

2. Siyah Kuğu

Siyah Kuğu

Natalie Portman'ın enfes oyunculuk performansı için bile izlemeye değer bir film. Filmde genç ve yetenekli bir balerin olan Nina'yı belki de canlandırabilecek en iyi isimdi. Güzel oyunu Siyah Kuğu performansını sergilerken simsiyah tüylenip kanatlanması bir nakış işlercesine gözler önüne serilmiş. 

3. İlk Aşk, İlk Dans

İlk Aşk, İlk Dans

İzlediğinde insanın içindeki dans tutkusunu ortaya çıkarabilecek bir film. 1987 yapımı olan film, adeta büyülü bir film. Dansları, soundtrack'ı ve büyüsü ile insana aşkı ve tutkuyu hissettiriyor. 

4. Flashdance

Flashdance

Dans filmleri kategorisinde kült filmlerden biri olan Flashdance, yayınlandığı 80'lı yıllarda gençlerin gözdesi olmuştu. Dans etmenin sizde ayrı bir yeri varsa, soundtrack'i ve dans sahneleri ile insanı içine çeken bu filmi izlerken keyif alacağınız kesin. 

5. Honey

Honey

2003 yapımı olan ve başrolünde Jessica Alba'nın yer aldığı bu dans filminde danslar da Jessica Alba da oldukça güzel. Bol bol sokak dansı izleyebileceğiniz bu filmi beğeneceksiniz. 

6. Aşka Davet

Aşka Davet

Jennifer Lopez hayranlarının izlemesi gereken filmlerden. Filmde Pretty Woman filmiyle gönüllerde taht kurmuş Richard Gere de var. Hayatı hep iş ve ailesi arasında geçen, monoton bir hayatı olan bir adamın dans dersi almaya başlamasıyla başlıyor her şey. Konusu klişe olsa da, güzel bir adam ve güzel bir kadın görmek için izlemeye değer bir dans filmi. 

7. Grease

Grease

Dans filmi denince Grease'i atlamak olmaz. 1978 yapımı film, dans filmi izlemek isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden. İçinde yaşamak isteyeceğiniz bir film. 

8. Aşk ve Dans

Aşk ve Dans

2008 yılında vizyona giren film, adından da anlayacağınız üzere aşkı ve dansı bir arada izlemek isteyenler için iyi bir seçim. 

9. Pina

Pina

Doya doya dans izlemek isteyenlere hitap eden keyifli ve tutkulu bir dans filmi. Hem müziklerin hem de mekanların çok iyi olduğu bu film, şiirsel dansları ile dansa bakışınızı değiştirebilir. 

dans filmleri dans filmleri listesi en iyi dans filmleri hip hop dans filmleri