Arkadaşlıktan Aşka Dönüşen 7 Film

Kadın ve erkeğin arkadaş olabileceğini söyleyenler olsa da, "ateşle barut yan yana durmaz" diye bir tabir var. Bu tabiri kanıtlayan, arkadaşlıktan aşka dönüşen 7 filmi listeledik.

1. Harry Sally İle Tanışınca

Harry Sally İle Tanışınca

Üniversiteyi aynı okulda okuyan ancak birbirlerini mezun olduktan sonra birlikte yolculuk yapmak durumunda kalınca tanıyan Harry ve Sally'nin hayatları New York'ta ayrı ayrı devam ederken arada sırada karşılaşırlar. Sonra arkadaş olmaya karar verirler ancak sonunda birbirlerine aşık olurlar. 

2. Bağlanmak Yok

Bağlanmak Yok

Hollywood sinemasının başarılı romantik komedi filmlerinden biri olan Bağlanmak Yok filmi, aşk olmadan cinsellik yaşamaya karar veren bir kadın ve bir erkeğin hikayesini konu ediniyor. 

3. Arkadaştan Öte

Arkadaştan Öte

Bir kadın ve bir erkeğin arkadaş olabileceğini kanıtlamaya çalışan bir kadın ve bir erkeğin arkadaşlığını konu edinen film, eğlenceli bir romantik komedi. Peki, bu ikili aralarındaki çekime ne kadar dayanabilecektir? 

4. Bir Gün

Bir Gün

Okulun mezuniyet günü tanışan ve o günden sonra her yıl  okul etkinliklerinde yılda bir kez görüşen bir kadın ve bir erkeğin zaman akarken yaşadıklarını konu alıyor. Aradan 20 yıl geçince her şey eskisi gibi olacak mıdır? 

5. Aşkın Ömrü 3 Yıldır

Aşkın Ömrü 3 Yıldır

Romantik komedi türünde bir Fransız filmi olan Aşkın Ömrü 3 yıldır, arkadaş olmaya karar veren bir kadınla erkeğin zaman içinde birbirlerine aşık olmalarını konu alan sıcak bir film. 

6. Kadın Aklı Erkek Aklı

Kadın Aklı Erkek Aklı

Klasik bir romantik komedi... Bir kadın ve bir erkek başlangıçta birbirlerinden hiç hoşlanmazlar. Bir gün erkek karakter kadının başka bir erkeği tavlaması için ona yardımcı olur. Ancak bu geçen sürede birbirlerine aşık olduklarını fark ederler. Klişe ama eğlenceli bir film. 

7. Dünyanın En Güzel Kokusu

Dünyanın En Güzel Kokusu

Bir de yerli film önerelim. Geride bırakmaya hazırlandığımız 2016 yılında vizyona giren ve başrollerini Tuba Ünsal ile Rıza Kocaoğlu'nun paylaştığı Dünyanın En Güzel Kokusu, bir kadın ve bir erkeğin arkadaşlıkla başlayan ve aşka dönüşen hikayesini konu alıyor. Soğuk, yağmurlu havalarda evde izlemek için sıcak ve eğlenceli bir film. 

arkadaşlıktan aşka dönüşen filmler aşka dönüşen arkadaşlıklar romantik komedi filmler