Alacakaranlık Serisi Filmlerinin 12 Unutulmaz Sahnesi

Toplamda 5 filmi ile Alacakaranlık serisi, tüm dünyada en çok izlenen vampir filmi serisi oldu. Bir insan ve bir vampirin birbirine aşık olmasıyla başlayan maceranın devamında olaylar da gelişir. Alacakaranlık, Yeni Ay, Tutulma, Şafak Vakti 1 ve Şafak Vakti 2'den oluşan serinin 12 unutulmaz sahnesini listemizde derledik...

1. Bella ile Edward Tanışır

Bella ile Edward Tanışır

Birbirini ilk kez okulun kantininde gören Edward ve Bella, aynı dersi aldıklarını Bella sınıftan içeri girdiği anda fark ederler. İnsan kanına susamış bir vampir olan Edward, Bella'dan uzak durmak için kendini tutmaktadır. Bella ise buna bir türlü anlam veremez. 

2. Edward'ın Vampir Olduğu Anlaşılır

Edward'ın Vampir Olduğu Anlaşılır

Bella şüphelerini birleştirerek Edward'ın bir kan emici olduğunu anlar. Onunla yüzleştiği anda Edward onun kaçacağını düşünse de, Bella ona çoktan aşık olmuştur bile. 

3. Edward Sınırlarını Kontrol Eder

Edward Sınırlarını Kontrol Eder

Bella'yı her gece uyurken izlemeye gelen Edward bir gece yine Bella'nın odasına gelir. İkili ilk kez öpüşmeyi dener. 

4. Edward Bella'yı Terkeder

Edward Bella'yı Terkeder

Serinin devam filmi olan Yeni Ay filminde Edward onu korumayacağı düşüncesiyle Bella'dan uzak durmaya karar verir ve onu terk ederek uzaklara gider. 

5. Edward Kendini İfşa Etmeye Karar Verir

Edward Kendini İfşa Etmeye Karar Verir

Güneşe çıktığı anda onu görenlerin onun bir vampir olduğunu anlamaması gerekir. Bella'dan uzakta olan Edward kendini ifşa etmeye karar verir. Tam güneşe çıkacağı anda Bella ona yetişir. 

6. Evlenme Teklifi

Evlenme Teklifi

Serinin devam filmi Tutulma filminin başında Edward Bella'ya evlenme teklifi eder. Bella ise onu dönüştürmesini ister.

7. Vampirlerle Kurtlar Bir Arada

Vampirlerle Kurtlar Bir Arada

Bella'nın hala bir insan olması üzerine vampir ordusu Seattle'a yaklaşmaktadır. Bunun üzerine aslında düşman olan kurt adamlar ve vampirler Bella'yı korumak için birlikte savaşır. 

8. Evlilik Gerçekleşir

Evlilik Gerçekleşir

Bella ve Edward sonunda evlenir. 

9. Bella Hamile

Bella Hamile

İmkansız olan bir şey gerçekleşir. Bir vampir ile insanın ilişkisinde bir çocuk beklenmektedir. Ama çocuk tam olarak insan ya da vampir olmadığı için içten içe Bella'yı bitirmektedir. 

10. Bella Ölecek Mi?

Bella Ölecek Mi?

Bella bebeğini dünyaya getirirken ölmek üzeredir ve onu kurtarmak için Edward'ın onu dönüştürmekten başka şansı kalmamıştır. 

11. Vampir Bella

Vampir Bella

Serinin son filminde Bella artık bir vampir olarak uyanır. 

12. 12) Alice'in Korkunç Öngörüleri

12) Alice'in Korkunç Öngörüleri

Geleceği görme yeteneği olan Alice, Bella ve Edward'ın çocuğunu almaya gelenlerle karşılaştıklarında onlara savaş olursa neler olacağını gösterir. Carlisle ve Edward'ın ailesinden birçok kişi ölmektedir. Tabi bunun bir hayal olduğu sahne bittiğinde anlaşılır. 

alacakaranlık sahneleri alacakaranlık film serisi şafak vakti tutulma filmi