Ağızda Keyifli Bir Tat Bırakan 9 Duygu Dolu Film

Sinema –türü ne olursa olsun- insanda çeşitli duygular yaratmak için vardır ve var olacaktır. Sanatın amacı zaten insanda birtakım duygulanımlar yaratmaktır. Filmlerin hepsi maalesef mutlu bir sona sahip değildir. Fakat biz burada sonu güzel biten ve bitişiyle bizde bir gülümseme bırakan filmlere değineceğiz. Filmin içeriği ne kadar dram barındırsa da sonunu mutluluğa bağlamış filmlere...

1. Can Dostum (2011)

Can Dostum (2011)

Fransız yapımı film, komedi ve dramtüründedir. Geçirdiği bir kaza sonrasında boynundan aşağısı felç olan zenginbir adam ile kendisine bakması için işe aldığı cezaevinden yeni çıkmışbakıcısının arasındaki ilişkinin dostluğa evirilmesinin anlatıldığı filmde, birçokduyguyu aynı anda yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. 

2. Akıl Oyunları (2001)

Akıl Oyunları (2001)

Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi JohnNash’in hayatının anlatıldığı film bu haliyle hem biyografik hem de dramniteliği taşımaktadır. Paranoid şizofreni hastası olan Nash’in bir yandanhastalığıyla geçen hayatını bir yandan da matematiğe sunduğu katkılarıizleyeceğiniz filmde müthiş bir dâhiyle tanışacaksınız. 

3. Esaretin Bedeli (1994)

 Esaretin Bedeli (1994)

IMDb’de en iyi film olarak görülen EsaretinBedeli, bir Amerikan dram filmidir. Filmde karısını öldürmek suçundan hapseatılmış olan bir adamın, hapiste bile umudunu kaybetmeyen ve bu tutumunuhapisteki öteki mahkumlara da bulaştıran hikayesi anlatılmaktadır. Özgürlüğünetrafımızda var olan ya da olmayan dört duvarın ötesinde bir kavram olduğunuanlatan filmde birçok duyguyu aynı anda yaşayacağınıza eminiz.

4. Yerdeki Yıldızlar (2007)

 Yerdeki Yıldızlar (2007)

2007 yapımı bir Bollywood filmi olan YerdekiYıldızlar konusu itibariyle tam bir dram filmidir. Aslında bir önceki filmdegörülen bir öğretmenin hayatları nasıl değiştireceği, üstelik de bu değişimiengelli insanlarda nasıl göreceğimiz Yerdeki Yıldızlar filminin de konusuniteliğindedir. Hiç kimseden hele hiçbir çocuktan ümidimizi kesmememizi bizebir kez daha gösteren filmi mutlaka izlemelisiniz. 

5. Mucize (2015)

Mucize (2015)

Film, İzmir ve Kars arasında geçmekte olup,İzmir’den Kars’ın bir köyüne sürgüne giden bir öğretmenin hikayesinianlatmaktadır. Bir kişinin (ki burada o kişi öğretmendir) içinde bulunduğudünyayı nasıl da değiştirebileceğini, buna gücü olduğunu anlatan filmde, aynızamanda toplumun engelli insanlara bakış açısı da deşilmiştir. Sizi duygudanduyguya sürükleyecek olan bu filmin sonunda izlediğinize pişman olmadığınıgöreceksiniz.

6. 3 Aptal (2009)

3 Aptal (2009)

2009 yapımı bu Bollywood filmi, komedi iledramın harmanlanmış halidir ve aynı zamanda yüksek ölçüde eğitim sistemieleştirisi içermektedir. 

7. Umudunu Kaybetme (2006)

 Umudunu Kaybetme (2006)

Chris Gardner’ın biyografisi niteliği taşıyanbu Amerikan yapımı dram filminde bir babayla oğlunun birlikte neleribaşarabileceklerine şahit olabilirsiniz.

8. Not Defteri (2004)

Not Defteri (2004)

Nicholas Sparks’ın aynı adlı filmindenuyarlanan Not Defteri, denebilir ki en iyi romantik filmlerden bir tanesidir.Bakımevinde kalan yaşlı Duke’un not defterini okumasıyla kendimizi bir aşkhikayesinin içerisinde bulmaya başladığımız filmde, izleyen birçok insanınböyle aşklar da varmış diyeceğine eminiz.

9. Sadece Sen (2014)

 Sadece Sen (2014)

2014’te vizyona girmiş olan Sadece Sen, Türkyapımı bir dram filmidir. Bir Kore yapımı olan Always/Only You filmindenuyarlanmış olan filmde, görme engelli Hazal ile zor bir dönemden geçmekte olaneski bir boksör olan Ali’nin aşk hikayesi anlatılmaktadır. Son derece duygusalbir içeriğe sahip olan bu filmi izlediğinize pişman olmayacağınızısöyleyebiliriz.

Ağızda Keyifli Bir Tat Bırakan 9 Duygu Dolu Film can dostum akıl oyunları esaretin bedeli yerdeki yıldızlar mucize 3 aptal umudunu kaybetme not defteri sadece sen ve ben