Vizyona Bu Hafta Giren 5 Yeni Filmi Sizler İçin Derledik

Yeni yıla girdiğimiz ilk günleride sayarak ikinci hafta sonunda bir yerli, dört yabancı beş yeni film gösterime giriyor.

1.Çalgı Çengi İkimiz

2011 de ilk filmle karşımıza çıkan Gürkan ve Salih'in maceraları devam ediyor.Düğün, nişan gibi çeşitli organizasyonlarda müzisyenlik yaparken mafyaya bulaşan ikili, Çalgı Çengi İkimiz'de mafyadan kurtulmanın yollarını arıyor.

2.Ağ (The Net)

Gününümüzde de devam eden siyasi krizin sonuçlarından birini  anlatan filmde, Kuzey Koreli bir balıkçının, teknesinin motoru bozulunca kendisini Güney Kore’de bulmasıyla, casus sanılarak gözaltına alınmasını anlatıyor. Uzun bir sorgu sürecinin ardından Kuzey Kore’ye iade edilen balıkçıyı, burada da zorluklar beklemektedir. 

3.Sonsuzluk Ormanı (The Sea of Trees)

Good Will Hunting ve Milk gibi başarılı filmlerin yönetmeni Gus Van Sant‘ın  Sonsuzluk Ormanı (The Sea of Trees)  intihar eğiliminde olan  Arthur’un Fuji Dağı’nın derinliklerine yaptığı sırada bir Japon'la tanışarak intihar fikrinden vazgeçip hayatta kalma macerasını konu alıyor.

4.Snowden

Filmde amerikan istihbarat tarihinin en kapsamlı güvenlik ihlalinin sorumlusu olarak bilinen Edward J. Snowden’ın hikayesine anlatıyor. Edward Snowden’ın, CIA’e girmek istemesinin en büyük sebebi, ülkesinin dünyada bir fark yaratmasına yardım etmektir. ABD hükümetinin güvenlik adı altında e-postalara, sosyal medyaya , cep telefonu mesajlarına, bilgisayarlara, kredi kartı ekstrelerine ve hatta  bilgisayar kamerasına kadar erişebildiğini öğrendi. İnternetin sınırsız dünyasında hükümetler için gizli hesap olmadığını ve tüm bunların gizlici yasallaştırıldığını 2013 yılında tüm dünyaya duyurduğunda  “Amerikan tarihinin gördüğü en büyük vatan haini” ilan edilirken aynı zamanda da halk tarafından bir kahramana dönüşünü anlatıyor..

5. Anthropoid

İkinci Dünya Savaşı sırasında olan olaylardan birisi olan Nihai Çözümün mimarı SS generali Reinhard Heydrich'e düzenlenen suikast anlatan Anthropoid'in başrollerinde  Cillian Murphy ve Jamie Dornan yer alıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Hitler'in 3. adamı olan Heydrich'in suikastini işlerken bir taraftanda sürgündeki Çekoslavakyalı askerlerin hedefi haline gelmekte .

Çalgı Çengi İkimiz fragman ağ fragman the net trailer sonsuzluk ormanı the sea of trees snowden snowden trailer anthropoid anthropoid trailer