Usta Oyuncu Ayberk Atilla Yaşamını Yitirdi

71 yaşındaki oyuncu, bir süredir mesane kanseri tedavisi görüyordu. Son olarak 'Seksenler' ve 'Kiralık Aşk' dizilerinde rol alan Ayberk Atilla, geçtiğimiz günlerde hastalığı hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamada, Atilla'nın hayatını kaybettiği belirtilerek, "Değerli sanatçılarımızdan Ayberk Atilla ağabeyimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine, tüm sevenlerine ve Türk tiyatrosuna başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi. 

Geçtiğimiz hafta mesane kanseri teşhisi koyulan Ayberk Atilla, hastanede müşahede altına alınmıştı. Atilla,   "Sadece mesane kanseri değil etrafa yayılmaya hevesli bir kanser. Doğal olarak kan değerlerim düşüyor. Patoloji neticesi geldi, kanserin türü de böylelikle belli oldu. Öncelikle kemoterapi tedavisi düşünülüyor ancak ben de kemoterapi tedavisine uzak bakıyorum" şeklinde konuşmuştu.

CENAZESİ YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Ayberk Atilla için 22 Ocak Pazar günü Saat 11:00'de Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer sahnesinde tören yapılacak.

Usta sanatçı Şakirin Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Ayberk Atilla Seksenler Kiralık Aşk Usta Oyuncu Türk tiyatrosu