Sinemalar'da Bu Hafta (Şubat 2. Hafta)

Şubat ayının 2. hafta sonunda birçok film izleyici karşısına çıkıyor. Hepsi farklı türlerde olmak üzere 6 yeni film bu hafta sonunda gösterimde olacak.

1) Enkaz

İstanbul'un büyük kısmını yıkıntılar altında bırakan bir depremde enkaz altında kalmış Nisa, çaresizce kurtarılmayı beklemektedir. Barış ise doğada tek başına hayatta kalma deneyi çerçevesinde yaşadıklarını her gün videoya kaydetmektedir. Zaman geçtikçe anlaşılacaktır ki enkaz altında kalanın da, enkazdan çıkanın da iyileşemeyecek yaraları bulunmaktadır.

2) John Wick 2

2014 yılının en iyi aksiyon filmlerinden biri olarak gösterilen John Wick'in devam filmi John Wick 2; Emekliye ayrılmış olan John Wick can yoldaşı köpeğiyle sakin bir hayat sürmek istiyor ancak, kendini yine istemediği halde tehlikeli olayların ortasında bulur.

3) Çakı Gibi (Swiss Army Man)

Paul Dano ve Daniel Radcliffe'in başrolünde yer aldığı, 2016 yılının en aykırı yapımlarından biri olan Swiss Army Man, Tek başına ıssız bir adaya düşen Hank Thompson  intihar etmek üzereyken kıyıda bir erkek cesedi görür. Manny adını verdiği bu cesedin konuşabildiğini ve birtakım doğaüstü becerilere sahip olduğunu fark eder. Hank’in yalnızlığına son verecek olan bu mucize, onun bu adadan kurtulmasını da sağlayabilecek olduğuna inanmaktadır.

4) İsra ve Sihirli Kitap (Isra en het magische boek)

İsra ve Sihirli Kitap (Isra en het magische boek), 9 yaşındaki İsra bir okul gezisine katılır ve kendini sihirli bir kütüphanede bulur. Kitaplardan birinin içinde hapis haldeki küçük bir çocuğu bulan Isra, onu kurtarabilmek için masal kitabının içine girer. Ancak şatonun sahibi çocuğu kolay kolay bırakmaya niyetli değildir.

5) LEGO Batman Movie

Sakin ve durağan bir hayat süren Batman kocaman evinde tembellik ederken yeni yardımcıları Robin ve Batgirl'ün ortaya çıkmasıyla işler değişir. Ekip henüz birbirine alışamadan birlikte kendini yeniden keşfetme yolculuğuna çıkacak ve Gotham'ı Joker'in elinden kurtarabilmek için takım çalışmasının ne kadar önemli olduğunu anlayacaktır.

6) Karanlığın Elli Tonu (Fifty Shades Darker)

Karanlığın Elli Tonu, Christian ve Ana'nın tutku ve tehlike arasında gidip gelen ilişkisine odaklanmaktadır.

sinema bu hafta Enkaz John Wick 2 Çakı Gibi (Swiss Army Man) İsra ve Sihirli Kitap (Isra en het magische boek) LEGO Batman Movie Karanlığın Elli Tonu (Fifty Shades Darker) Swiss Army Man Isra en het magische boek Fifty Shades Darker