Sinemalar'da Bu Hafta (Ocak 4. Hafta)

2017'nin son haftasında vizyonda 5 yeni film bizlerle olacak.

Animasyondan gerilime , gerilimden , drama  farklı türlerde 5 film gösterime girecek 

Cesur Kahraman : Ejderha büyüsü

Ukrayna yapımı animasyon Cesur Kahraman : Ejderha büyüsü How to Train Your Dragon dünyasını hatırlatan bir hikâyeyi odağına alıyor.

İçerde ( Shut In )

Naomi Watts'ın başrolünde yer aldığı gerilim filmi  İçerde ,New England taşrasında yaşayan çocuk psikologu Mary Portman'ın bir kış fırtınası sırasında yaşadıklarını konu ediniyor.

The Salesman / Satıcı

Bir Ayrılık ve Geçmiş gibi filmlerle kendini kanıtlamayı  başaran Asghar Farhadi, yeni filmi olan Satıcı'da  tiyatroda sergileyecekleri yeni oyunlarının arefesinde yeni bir eve taşınmak zorunda kalan çiftin, trajik bir olaya yaklaşımlarını anlatıyor. Evlerinden mahallelerinde olan olaylar nedeniyle  zorla çıkarılan Emad ve Rana, Tahran'da yeni bir eve taşınırlar. Yeni evlerinde  bir önceki kiracı ile bağlantısı olan olaylar genç çiftin hayatını etkilemeye başlar. Yönetmenliğini Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi'nin üstlendiği filmin başrolünde Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti ve Babak Karimi yer alıyor.

Yeni Nesil Ajan

Hızlı ve Öfkeli serisiyle ün salan Vin Diesel'in Yeni Nesil Ajan (xXx) serisine geri dönüş yaptığı son film olan Yeni Nesil Ajan: Xander Cage'in Dönüşü,  Pandora’nın Kutusu diye bilinen bir silahı ele geçirme savaşını anlatıyor. Ajan-gerilim türü olan serinin üçüncü halkasında, hükümet ajanıyken ekstrem sporcuya dönüşen Xander Cage , sürgünden dönüyor. Pandora'nın Kutusunu ele geçirmek için alfa savaşçısı Xiang ve ekibiyle karşı karşıya geliyor .

Vezir Parmagı

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, New York'ta Beş Minare ve Mucizegibi filmlere imza atan Mahsun Kırmızıgül, yeni filmi Vezir Parmagı'nda Osmanlı'nın son dönemlerinde geçen, bol karakterli bir hikâyeyi ele alıyor. Film, 25 Ocak'tan itibaren seyircisiyle buluşmaya başladı.

Cesur Kahraman Ejderha büyüsü Shut In İçerde Satıcı The Salesman Yeni Nesil Ajan Vezir Parmagı Sinema'da Bu Hafta Vizyondakiler