Romantizmin Doruklarında Hissedeceğiniz 8 Aşk Filmi

Havalar soğudu; evdeoturup, yağmur damlaları cama vururken sinema keyfi yapma mevsimiaçıldı. Sevgilisiyle birlikte evde romantik bir aşk filmi izlemekisteyenler için romantizmin doruklarında hissedecekleri 8 aşkfilmini bu yazımızda listeledik...

Romantizmin Doruklarında Hissedeceğiniz 8 Aşk Filmi

1) Not Defteri

2004 yapımı olan film,Nicholas Sparks'ın aynı isimli romanından beyaz perdeyeuyarlanmış. Her anında aşkı ve tutkuyu hissedeceğiniz bu filminson sahnesi geldiğinde göz yaşlarınızı tutamayacağınızıgaranti ediyoruz. Yaşanmaya değer bir aşk izlemek istiyorsanız,Not Defteri iyi bir seçim.

2) Sil Baştan

Asıl adı Eternal SunshineOf The Spotless Mind olan film yayınlandığı dönemde çokkonuşulmuştu. Son 15 yılın en iyi romantik filmleri arasında yeralan filmi izleyen herkes kendinden bir parça bulacaktır. Özellikleaşk acısı çekenler ya da tutkulu bir aşk izlemek isteyenler içinbu filmi öneriyoruz.

3) Flipped

2010 yılında vizyona girenfilm, romantik bir dönem filmi. Konusu 60'lı yıllarda geçen film,evde sevgiliyle oturup sinema keyfi yapmak isteyenler için iyi birseçenek. İlk aşkın ne ifade ettiğini ve ilk aşkını yaşayanher iki tarafın da neler hissettiğini çok iyi anlatan bir hikaye.

4) Not: Seni Seviyorum

Başrollerini Gerard Butlerve Hilary Swank'ın paylaştığı dram türündeki 2007 yapımıfilm, kesinlikle izlenmesi gereken aşk filmlerinden.Beklentilerinizi karşılayacak olan filmi izlerken empati kuracak vedaha filmin başında kendinizi filmin içine sokacaksınız.

5) Gözlerindeki Giz

Yayınlandığı yıl,Oscar'da yabancı dilde en iyi film ödülünü alan İspanya-Arjantinortak yapımı bu film, son yılların en iyi aşk filmlerinden biri.Romantizm dalında kült filmler arasına girmesi gereken bu filmde,baştan sona kadar kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

6) Kasımda Aşk Başkadır

Başrollerini CharlizeTheron ve Keanu Reeves'in paylaştığı film, harika bir aşk filmiizlemek isteyenlere gelsin. Filmi daha önce hiç izlemediyseniz, ilkizlediğinizde yanınızda sevgilinizin de olmasını öneriyoruz.

7) Konuş Onunla

Bir İspanyol dram filmiolan Konuş Onunla, izledikten sonra uzun süre etkisinde kalacağınızbir film. Duygularınızı baştan tanımlayacağınız özellikleplatonik aşıkların mutlaka izlemesi gereken filmlerden.

8) Love Story

Bir de eskilerden gelsin.1970 yılında vizyona giren ve yayınlandığı dönemde büyük sesgetiren film, ne zaman nerede nasıl izlerseniz izleyin siz de birşeyler bırakacak. Amerikan sinemasının en çok ses getiren aşkfilmlerinden biri olan film, romantizmin doruklarında hissedeceğinizaşk filmleri listemizdeki yerini alıyor.  

en iyi aşk filmleri en romantik filmler sinema tarihinin en iyi aşk filmleri sevgiliyle izlenecek filmler