36. İstanbul Film Festivali, 5-16 Nisan'da Yapılacak

Türkiye’ nin en büyük sinema etkinliği 36. İstanbul Film Festivali’ne başvurular başladı, son başvuru tarihi 31 Ocak 2017.

1982 yılında bir sinema haftası olarak başlayan, İstanbul’un en uzun soluklu, Türkiye’ nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, 2017’de 36. yaşını kutlayacak. 36. İstanbul Film Festivali, 5-16 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.

36. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en çok konuşulan örneklerinden Türkiye sinemasının en yeni yapımlarına, klasiklerden yeni keşiflere, iz bırakan başyapıtlardan kült yapıtlara, söyleşiler ve özel gösterimlerle geliyor.

Türkiye yapımı filmler için 36. İstanbul Film Festivali’ne başvurular açıldı.

Festival programında Türkiye Sineması bölümünde yer alacak filmler için son başvuru tarihi 31 Ocak 2017. Başvurular Eventival sistemi üzerinden buradan yapılabilir.

36. İstanbul Film Festivali’ nde Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Altın Lale Yarışması, Yeni Türkiye Sineması, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak.

Jüri Üyeleri Belirlendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 36. İstanbul Film Festivali' nde Altın Lale Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek olan Ulusal Yarışma Jürisi belirlendi.

36. İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışma jüri başkanlığını, psikolojik gerilimden kara komedi ve kostümlü dram gibi geniş bir yelpazede sinema ve TV alanlarında çeşitli yapımlara imza atan Yağmur Taylan ve Durul Taylan üstlenecek.

Taylan Biraderler başkanlığındaki Altın Lale Ulusal Yarışma Jürisi’nin diğer üyeleri ise oyuncu Nejat İşler, roman, öykü, tiyatro yazarı Sema Kaygusuz, görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve kurgucu Çiçek Kahraman olacak.

36.İstanbul Film Festivali Altın Lale İstanbul Kültür Sanat Vakfı Nejat İşler Emre Erkmen Sema Kaygusuz Yağmur Taylan Durul Taylan Film Festivali